DOBRY KOŚCIÓŁ

Nie możesz znaleźć kościoła w swoim mieście? Spróbuj platformy Dobry Kościół, aby znaleźć miejsce dla siebie.

Tworzymy Dobry Kościół ponieważ pragniemy by każdy miał możliwość rozwijania swojej relacji z Bogiem, poznawania nowych ludzi i posiadania bezpiecznego miejsca do rozwoju. Użyj naszej wyszukiwarki i znajdź kościół w swoim mieście, w którym się odnajdziesz.

Dlaczego warto chodzić do kościoła?

Tworzymy platformę Dobry Kościół ponieważ pragniemy by każdy miał możliwość rozwijania swojej relacji z Bogiem, poznawania nowych ludzi i posiadania bezpiecznego miejsca do rozwoju. Użyj naszej wyszukiwarki i znajdź kościół w swoim mieście, w którym się odnajdziesz. Dlaczego jest to dla nas tak ważne?

Chodzenie do kościoła nie polega na zdobyciu karty stałego klienta, ani na zdobyciu przychylności Boga na dany tydzień. Kościół nie jest miejscem, do którego należy pójść, jest raczej żywym organizmem, a Bóg chce byśmy stawali się jego częścią – dla naszego dobra i Jego chwały.


Jakie są najważniejsze powody by chodzić do kościoła?

 

  • By słuchać Bożego Słowa

 

W obecnych czasach jesteśmy bombardowani informacjami, newsami, plotkami, postami czy najróżniejszą treścią. Brakuje nam nadziei, motywacji i przede wszystkim głosu Boga. 

Po co nam kościół skoro możemy słuchać wybitnych mówców w internecie oraz inspirować się on-line?

Możemy posłuchać dobrego głoszenia, ale bez życia w bliskiej społeczności z prawdziwymi ludźmi nigdy nie doświadczymy w pełni korzyści z żywej społeczności oraz poczucia celu, który ma każdy kościół, czyli niesienie pomocy i nadziei innym. 

 

Boże Słowo zachęca nas, dotyka naszych serc, przemienia nasze życie, wzywa do poprawy, rozpala miłość do Boga oraz wyznacza kierunek w naszym życiu. 

 

*Pamiętaj, że jeśli fizycznie nie możesz chodzić do kościoła, oglądanie go w Internecie jest wspaniałym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli kościół, w którym jesteś członkiem, transmituje kazania co tydzień. To pozwala ci pozostać w społeczności ze wspólnotą, ucząc się tego, czego się uczą, i stale wzrastając.

 

  • By uwielbiać wspólnie Boga

 

Wywyższanie Boga w samotności jest piękne, ale nic nie zastąpi wspólnego czasu uwielbienia ze wspólnotą, która ogłasza, wyśpiewuje i raduje się z tego co Bóg czyni w ich życiu.

 

Warto sobie uświadomić, że wielbienie Boga jest odpowiedzią na wdzięczność za Jego miłość do nas. Kiedy poznajemy Go i Jego charakter objawiony w Piśmie Świętym doznajemy w naszych sercach wdzięczności, którą możemy wyrazić właśnie poprzez uwielbienie. Warto nie skupiać się jedynie na doświadczeniu czy emocjach, a przede wszystkim na zjednoczeniu się z wierzącymi aby czcić Jezusa.

  • By zachęcać się nawzajem

 

Życie bywa trudne prawda? W jednym momencie wszystko może się zmienić. Kiedy sprawy mają się świetnie, dostajemy telefon, diagnozę, informację czy wiele innych wyzwań, które napotykamy w życiu. Jednak Biblia uczy nas by wspierać się nawzajem. Czytamy w Galacjan 6:2, “Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe.” Kiedy bywamy przestraszeni, samotni czy zdemotywowani, to właśnie kościół jest miejscem, w którym możemy doznać wsparcia i modlitwy. W momentach kiedy wszystko ma się świetnie również mamy możliwość dzielenia naszej radości i zachęcania innych w naszej społeczności.

 

  • By rozwijać swoje powołanie

 

Bóg obdarzył nas różnymi darami, talentami i cechami. Każdy z nas jest wyjątkowy i może tworzyć kościół w najróżniejszych obszarach. Niektórzy mówią kazania, śpiewają w uwielbieniu, inni sprzątają, robią kawę, a może zajmują się administracją. Oznaką zdrowej społeczności jest to, kiedy jej członkowie zdają sobie sprawę, że bycie częścią kościoła nie oznacza jedynie brania, ale również dawania i błogosławienia innych. 

 

Niektórym z nas zdarza się patrzeć na swój kościół z przekonaniem “oni mnie nie potrzebują”, “wszystko jest gotowe”, “co ja mógłbym tu robić?”.
Twoja gotowość do zaangażowania się w swoim kościele, z tymi darami, talentami czy pasjami, które mamy od Boga, jest prawdopodobnie odpowiedzią na czyjąś modlitwę. Pismo Święte mówi, że żniwo jest wielkie, ale robotników mało. Każdy z nas ma szansę nie tylko aby być zaangażowanym, ale także by się w tym rozwijać. To wyjątkowe kiedy służba nie musi być tylko dawaniem swojego czasu, ale także inwestycją w swój rozwój przy wyjątkowych ludziach. 

W kościele można odkryć wielu ludzi, którzy idą pewną drogą dłużej. Ich mądrość, doświadczenie, wnikliwość czy umiejętność uczenia się na błędach, jest jednym ze sposobów w jaki Bóg zapewnia rozwój. Warto szukać ludzi, od których możemy się uczyć!

 

  • Być światłem

 

Jezus powiedział, że świat pozna, że jesteśmy Jego uczniami dzięki naszej miłości do siebie nawzajem. Kiedy w pełni przykładamy się do kochania Boga i innych osób, wywyższamy tym Jezusa. Nic tak nie zachęca innych do poznania Boga jak właśnie Jego miłość. Gdzie tę miłość można zobaczyć? Przede wszystkim w ludziach, którzy chodzą w Bożej miłości.

 

Chrześcijanie powinni wyróżniać się tą miłością w każdym miejscu, w którym są. Jednak kościół jest jednym z miejsc, w których można to rozpalić, pogłębić, a także odbierać. 

Kiedy kościół decyduje się kochać siebie nawzajem, nie skupiać się na wadach, grzechu, ale w miłości przebaczać sobie i wspierać się nawzajem, to jest właśnie niczym światło w ciemności. Nasz świat nie oferuje nam przebaczenia, szacunku czy miłości pomimo różnych błędów, upadków czy niedoskonałości. Jest jednak miłość, która w tym szarym świecie, świeci w pełen miłości sposób.

 

  • By pamiętać kim się jest

W świecie oferującym różnorodne punkty widzenia istnieje jedno miejsce, w którym ludzie mogą znaleźć prawdę. Kościół jest latarnią morską w zamglonym świecie. (Mt 5: 14–16).

Kto pomaga znaleźć Ci kierunek, kiedy nie masz pewności dokąd zmierzasz? Jak być pewnym co jest właściwe i dokąd iść. Kiedy przedzieramy się przez życie czy mamy w sobie kompas czy kotwicę dla naszej duszy? 

 

To właśnie w kościele możemy stawać się uczniami i dowiadywać się o kierunku, a także woli dla naszego życia. Wśród innych wierzących mamy okazję poznawać naszą tożsamość, która jest oparta na życiu Jezusa. 

 

  • Żelazo ostrzy żelazo

 

Tak mówi nam Księga Przysłów 27:17. Regularne spotkania z innymi wierzącymi są źródłem zachęty i siły. Ale wiedz o tym: gdy żelazo ociera się o żelazo, nie tylko staje się ono ostrzejsze, ale także powoduje iskry! To tylko część procesu.
Bóg używa naszych relacji i interakcji z innymi, aby pokazać nam miejsca i obszary w naszym życiu, w których jest miejsce na poprawę lub udoskonalenie. Pragniemy stawać się bardziej jak Jezus! To właśnie współpraca z innymi chrześcijanami jest fenomenalnym sposobem na rozwijanie miłości do Boga i innych. Jest to także sposób, w który możemy dowiedzieć się więcej o nas niż gdybyśmy nie dopuszczali relacji do swojego życia. Kolejna piękna cecha kościoła.

 

Biblia mówi o kościele jak o organizmie. Jezus to głowa kościoła, a członkowie to właśnie części organizmu. Niesamowite jest to, że kościół jest dla Jezusa – narzeczoną, za którą on oddał swoje życie. To chyba jest największa zachęta do tego by być tego częścią. Żaden kościół nie jest doskonały, ale możemy stawać się ludźmi, którzy mają wpływ na swój kościół. Mamy zachętę prosto z Nieba aby stawać się dawcami, a nie tylko tymi, którzy biorą. 

 

Dlatego zachęcamy Cię już dziś do tego by znaleźć kościół w swoim mieście. Może mieszkasz w Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu i nawet nie wiesz, że bardzo blisko Ciebie znajduje się kościół, który działa aktywnie wśród młodego pokolenia, prowadzi zajęcia dla dzieci i tłumaczy spotkania na angielski! Sprawdź to już dziś.

Niedziela w domu? Msza, kościół, nabożeństwo w internecie? Zobacz kościoły, które transmitują spotkania online!